Kaip įkelti, dalintis bei pasirašyti dokumentą?

Šiame straipsnyje:
Kaip įkelti bei pasidalinti dokumentu?

1. Prisijunkite prie „Dokobit“ portalo naudojantis turima el. tapatybės patvirtinimo priemone.

2. Prisijungus prie savo paskyros, spustelėkite mygtuką „Įkelti dokumentą“, esantį dešiniajame viršutiniame kampe.

3. Skiltyje nr. 1, pasirinkite pasirašyto dokumento formatą. Šiuo metu „Dokobit“ portale yra palaikomi du tarptautiniai dokumentų formatai: įprastasis PDF ir konteinerinis ASiCe. Portale taip pat yra palaikomi konteineriniai, Lietuvoje naudojami, ADoc formato dokumentai, Estijoje naudojami BDoc formato dokumentai bei Latvijoje naudojami EDoc formato dokumentai. 

Pastaba: čia yra pasirenkamas jau pasirašyto dokumento formatas, kurį po pasirašymo galėsite parsisiųsti, o ne įkeliamo dokumento formatas.

4. Skiltyje nr. 2, dokumentą įkelti galite trimis būdais: užvilkus ir paleidus dokumentą virš tam skirtos pilkos zonos, spustelėjus ant pilkos zonos arba šiek tiek žemiau esančios nuorodos „Įkelti“ ir pasirinkus dokumentą, esantį savo kompiuteryje. Dokumento pavadinimas automatiškai nustatomas toks pat, kaip ir įkeliamo failo pavadinimas, tačiau esant poreikiui jį galite pakeisti.

Pastaba: maksimalus įkeliamo dokumento dydis yra 500 MB.

5. Norėdami pakviesti kitus asmenis pasirašyti dokumentą, skiltyje nr. 3 „Nurodykite dalyvius“, paieškos laukelyje pradėkite vesti dalyvio vardą ar el. pašto adresą ir pasirinkite asmenį iš išsiskleidusio sąrašo (tai jūsų adresų knygos kontaktai). Pridėti dalyvius taip pat galite naudojantis greitaisiais adresų knygos, asmens kodo ar el. pašto adreso mygtukais arba spustelėjus „Pridėti“. Daugiau informacijos galite rasti čia: Kaip pasidalinti dokumentu?

Pastaba: vienas PDF formato dokumentas savyje gali talpinti iki 40-ties parašų. Konteinerinio formato (ASiCE, ADoc, EDoc, BDoc) dokumentai neturi konkretaus parašų limito, tačiau rekomenduojame pridėti iki 100 pasirašančiųjų tokio formato dokumentams.

6. Ties dalyvio vardu spustelėję varnelės piktogramą, galėsite pasirinkti ir šio asmens vaidmenį. Galėsite pasirinkti, ar šis turi pasirašyti dokumentą, jį patvirtinti ar gali tik peržiūrėti dokumentą. Galimybės peržiūrėti dokumentus funkcionalumas yra prieinamas visiems naudotojams, o dokumentų tvirtinimo funkcionalumas yra prieinamas planų „Verslui“ ir „Organizacijoms“ naudotojams.

7. Dalyviams taip pat galite išsiųsti pranešimą. Žinutės tekstą galėsite įvesti spustelėję ant laukelio „Žinutė dalyviams“, esančio dalyvių sąrašo apačioje.

8. Skiltyje nr. 4, galėsite pasirinkti papildomas dokumento parinktis. Galėsite priskirti dokumentą į pasirinktą „Dokumentų kategoriją“, nurodyti dokumento „Pasirašymo terminą“, parinkti el. parašo anotacijos vietą (jei tai yra PDF formato dokumentas) bei pasirinkti, jog dokumentą būtų galima pasirašyti tik kvalifikuotu elektroniniu parašu. Taip pat galite suteikti teisę dokumentus peržiūrėti ar pasirašyti dalyviams, neturintiems „Dokobit“ paskyros, tereikia varnele pažymėti laukelį „Leisti pasirašyti ar peržiūrėti dokumentą neužregistravus „Dokobit“ paskyros“. Šiuo atveju, dalyviai dokumentą peržiūrėti ar pasirašyti galės neužsiregistruodami „Dokobit“ portale.

Pastaba: funkcija „Leisti pasirašyti ar peržiūrėti dokumentą neužregistravus „Dokobit“ paskyros“ suteikiama tik naudotojams, įsigijusiems mokamą planą.

9. Norėdami pasirašyti dokumentą, spauskite „Pereiti prie pasirašymo“ (šis laukelis bus matomas jei esate vienintelis pasirašymo proceso dalyvis ir jūsų rolė yra „Parašas“) arba „Siųsti“ (jei pridėjote daugiau dalyvių). Jei jūsų ir kitų dalyvių rolės yra „Prieiga“ ar „Vidinis tvirtinimas“, spustelėkite laukelį „Tęsti“. 


Kaip pasirašyti dokumentą?

Įkėlus dokumentą ir spustelėjus „Pereiti prie pasirašymo“ arba „Siųsti“, galėsite pasirašyti dokumentą. Atverti dokumentą bei šį pasirašyti taip pat galite iš savo dokumentų sąrašo (žr. žingsnį nr. 2), spustelėjus ant dokumento pavadinimo. 

10. Norint pasirašyti dokumentą, spustelėkite mygtuką „Pasirašyti“, esantį tinklalapio viršuje (būsite nukreipti į tinklalapio apačią), dar kartą spustelėkite „Pasirašyti“ ir tęskite procesą priklausomai nuo pasirinktos eID priemonės.

Pastaba: Jei dokumentu su jumis pasidalino kitas asmuo ir siųsdamas dokumentą pasirašymui pažymėjo laukelį „Neleisti pasirašyti pasibaigus terminui“, šiuo atveju, pasibaigus nurodytam dokumento pasirašymo terminui, jūs nebegalėsite jo pasirašyti. Pasibaigus terminui, nebematysite mygtuko „Pasirašyti“, ir dalyvių skiltyje matysite pastabą, jog praleistas dokumentui pasirašyti skirtas terminas. Jei dokumentą vis dar norite pasirašyti, tokiu atveju, reikėtų kreiptis į dokumento savininką (kas yra dokumento savininkas, galite matyti skiltyje 3. Dalyviai).

11. Jeigu nesutinkate pasirašyti dokumento, puslapio apačioje spauskite „Atsisakyti pasirašyti“. Atsidariusiame lange galėsite nurodyti dokumento atmetimo priežastį. 

Pastaba: jūs galėsite pakeisti savo sprendimą dėl dokumento atmetimo. Atsidarę dokumentą, 4-tame žingsnyje paspauskite mygtuką „Vis tiek pasirašyti“.

12. Po pasirašymo ar atsisakymo pasirašyti, šią informaciją matysite eilutėje prie savo vardo.

13. Po pasirašymo, dokumento atmetimo informacija prie jūsų vardo nebebus matoma. 


Instrukcijų vaizdo įrašas

Instrukcijas kaip įkelti, dalintis bei pasirašyti dokumentą taip pat galite rasti ir žemiau esančiame vaizdo įraše.

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite