Kaip įkelti, dalintis bei pasirašyti dokumentą?

1. Prisijungę prie portalo, spustelėkite mygtuką „Įkelti dokumentą“, esantį dešiniajame viršutiniame kampe.

2. Pasirinkite pasirašyto dokumento formatą. Pastaba: čia yra pasirenkamas jau pasirašyto dokumento formatas, kurį po pasirašymo galėsite parsisiųsti, o ne įkeliamo dokumento formatas. Šiuo metu Dokobit portale palaikomi du tarptautiniai dokumentų formatai: įprastasis PDF ir konteinerinis ASiCe. Portale taip pat yra palaikomi konteineriniai Lietuvoje naudojami ADoc formato dokumentai, Estijoje - BDoc, Latvijoje - EDoc. Maksimalus įkeliamo dokumento dydis yra 200 MB.

3. Dokumentą įkelti galite dviem būdais: užvilkite ir paleiskite dokumentą virš tam skirtos pilkos zonos arba spustelėkite šiek tiek žemiau esančią nuorodą „Įkelti“ ir pasirinkite dokumentą, esantį savo kompiuteryje. Dokumento pavadinimas bus toks pat, kaip įkeliamo failo, bet esant poreikiui jį galite pakeisti.

4. Norėdami pakviesti kitus asmenis pasirašyti dokumentą, skyriuje nr. 3 „Nurodykite dalyvius“, laukelyje pradėkite vesti el. pašto adresą arba pasirinkite asmenį iš išsiskleidusio sąrašo (tai jūsų adresų knygos kontaktai). Taip pat asmenis galite pridėti naudojantis greitaisiais adresų knygos, asmens kodo ar el. pašto adreso mygtukais. Ties asmeniu spustelėję varnelės piktogramą, galėsite pasirinkti ir asmens vaidmenį, ar šis turi pasirašyti dokumentą, turi jį patvirtinti ar gali tik peržiūrėti. Galimybės peržiūrėti dokumentus funkcionalumas yra prieinamas mokamus planus turintiems naudotojams, o dokumentų tvirtinimo funkcionalumas yra prieinamas planų „Verslui“ ir „Organizacijoms“ naudotojams.

5. Pasirinkite papildomas dokumento parinktis (skyrius nr. 4), tokias kaip „Dokumento kategorija“ ar „Pasirašymo terminas“. Jei nenorite, jog dokumentas būtų pasirašytas pasibaigus pasirašymo terminui, varnele pažymėkite laukelį „Neleisti pasirašyti pasibaigus terminui“. Taip pat galite pažymėti, jog dalyviai pasirašyti dokumentą galėtų tik kvalifikuotais el. parašais. Kvalifikuotas el. parašas turi teisinę galią lygiavertę rašytiniams parašams, remiantis ES reglamentu 910/2014 („eIDAS“). Taip pat galite suteikti teisę dokumentus pasirašyti dalyviams, neturintiems „Dokobit“ paskyros, tereikia varnele pažymėti laukelį „Leisti pasirašyti dokumentus neužregistravus „Dokobit“ paskyros“. Šiuo atveju, dalyviai dokumentą pasirašyti galės neužsiregistruodami „Dokobit“ portale.

6. Norėdami pasirašyti dokumentą, spauskite „Tęsti“.

7. Pasirašyti dokumentui, spustelėkite mygtuką „Pasirašyti“, esantį tinklalapio viršuje (būsite nukreipti į tinklalapio apačią), dar kartą spustelėkite „Pasirašyti“ ir tęskite procesą priklausomai nuo pasirinktos eID priemonės.

Pastaba: Jei siųsdamas dokumentą pasirašymui dokumento savininkas pažymėjo laukelį „Neleisti pasirašyti pasibaigus terminui“, šiuo atveju, pasibaigus nurodytam dokumento pasirašymo terminui, jūs nebegalėsite jo pasirašyti. Pasibaigus terminui, nebematysite mygtuko „Pasirašyti“, ir 3. Dalyvių skiltyje matysite pastabą, jog praleistas dokumentui pasirašyti skirtas terminas. Jei dokumentą vis dar norite pasirašyti, tokiu atveju, reikėtų kreiptis į dokumento savininką (kas yra dokumento savininkas, galite matyti skiltyje 3. Dalyviai).

8. Jeigu nesutinkate pasirašyti dokumentą, puslapio apačioje spauskite „Atsisakyti pasirašyti“. Atsidariusiame lange galite nurodyti dokumento atmetimo priežastį. 

Pastaba: Pasirašymo procesas bus nutrauktas ir dokumentas bus „Atmestas“, nepaisant kitų dalyvių priimtų sprendimų.

9. Po pasirašymo ar atsisakymo pasirašyti, šią informaciją matysite eilutėje prie savo vardo.

10. Jūs galite pakeisti savo sprendimą dėl dokumento atmetimo. Atsidarę dokumentą, 4-tame žingsnyje paspauskite mygtuką „Vis tiek pasirašyti“.

11. Po pasirašymo, dokumento atmetimo informacija prie jūsų vardo nebebus matoma. 

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite