Kaip įkelti, dalintis bei pasirašyti dokumentą?

1. Prisijungę prie portalo, spustelėkite mygtuką „Įkelti dokumentą“, esantį kairiajame viršutiniame kampe.

2. Pasirinkite pasirašyto dokumento formatą. Pastaba: čia yra pasirenkamas jau pasirašyto dokumento formatas, kurį po pasirašymo galėsite parsisiųsti, o ne įkeliamo dokumento formatas. Šiuo metu Dokobit portale palaikomi du tarptautiniai dokumentų formatai: įprastasis PDF ir konteinerinis ASiCe. Portale taip pat yra palaikomi konteineriniai Lietuvoje naudojami ADoc formato dokumentai, Estijoje - BDoc, Latvijoje - EDoc. Maksimalus įkeliamo dokumento dydis yra 100 MB.

3. Dokumentą įkelti galite dviem būdais: užvilkite ir paleiskite dokumentą virš tam skirtos pilkos zonos arba spustelėkite šiek tiek žemiau esančią nuorodą „Įkelti“ ir pasirinkite dokumentą, esantį savo kompiuteryje. Dokumento pavadinimas bus toks pat, kaip įkeliamo failo, bet esant poreikiui jį galite pakeisti.

4. Kad pakviesti kitus asmenis pasirašyti dokumentą, skyriuje nr. 3 „Nurodykite dalyvius“, laukelyje pradėkite vesti el. pašto adresą arba pasirinkite asmenį iš išsiskleidusio sąrašo (tai jūsų adresų knygos kontaktai). Taip pat asmenis galite pridėti naudojantis greitaisiais adresų knygos, asmens kodo ar el. pašto adreso mygtukais. Ties asmeniu spustelėję varnelės piktogramą, galėsite pasirinkti ir asmens vaidmenį, ar turi pasirašyti dokumentą, turi jį patvirtinti ar gali tik peržiūrėti. Galimybės peržiūrėti dokumentus funkcionalumas yra prieinamas mokamus planus turintiems naudotojams; dokumentų tvirtinimo funkcionalumas yra prieinamas planų „Verslui“ ir „Organizacijoms“ naudotojams.

5. Pasirinkite papildomas dokumento parinktis (skyrius nr. 4), tokias kaip dokumento kategorija ar pasirašymo terminas; taip pat galite palikti ir žinutę kitiems asmenims. Pažymėkite varnele, jeigu pageidaujate, jog visi asmenys galėtų pasirašyti tik kvalifikuotais el. parašais. Kvalifikuotas el. parašas turi teisinę galią lygiavertę rašytiniams parašams, remiantis ES reglamentu 910/2014 („eIDAS“).

6. Norėdami pasirašyti dokumentą, spauskite „Tęsti“.

7. Pasirašyti dokumentui, spustelėkite mygtuką „Pasirašyti“, esantį tinklalapio viršuje (būsite nukreipti į tinklalapio apačią), dar kartą spustelėkite „Pasirašyti“ ir tęskite procesą priklausomai nuo pasirinktos eID priemonės.

8. Jeigu nesutinkate pasirašyti dokumentą, puslapio apačioje spauskite „Atsisakyti pasirašyti“. Atsidariusiame lange galite nurodyti dokumento atmetimo priežastį. 

Pastaba: Pasirašymo procesas bus nutrauktas ir dokumentas bus „Atmestas“, nepaisant kitų dalyvių priimtų sprendimų.

9. Po pasirašymo ar atsisakymo pasirašyti, šią informaciją matysite eilutėje prie savo vardo.

10. Jūs galite pakeisti savo sprendimą dėl dokumento atmetimo. Atsidarę dokumentą,  4-tame žingsnyje paspauskite mygtuką „Vis tiek pasirašyti“.

11. Po pasirašymo, dokumento atmetimo informacija prie jūsų vardo nebebus matoma. 

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite