Kaip įkelti, dalintis bei pasirašyti dokumentą?

Šiame straipsnyje:
Kaip įkelti bei pasidalinti dokumentu?

1. Prisijunkite prie „Dokobit“ portalo naudojantis turima el. tapatybės patvirtinimo priemone.

2. Po sėkmingo prisijungimo būsite nukreipti į dokumentų sąrašo puslapį. Norėdami įkelti naują dokumentą pasirašymui, spustelėkite dešinėje ekrano pusėje esantį mygtuką „Įkelti dokumentą“.

3. Pirmame žingsnyje pasirinkite pasirašyto dokumento formatą. Šio formato dokumentą galėsite parsisiųsti po to, kai jį pasirašysite. Šiuo metu „Dokobit“ portale yra palaikomi du tarptautiniai dokumentų formatai: įprastasis PDF ir konteinerinis ASiCe. „Dokobit“ portale taip pat palaikomi Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje naudojami konteinerinių dokumentų formatai – ADoc, BDoc ir EDoc.

4. Antrame žingsnyje galite įkelti dokumentą pasirinkdami vieną iš trijų galimų būdų: užvilkus ir paleidus dokumentą virš tam skirtos pilkos zonos, spustelėjus ant pilkos zonos arba šiek tiek žemiau esančios nuorodos „Įkelti“ ir pasirinkus dokumentą, esantį savo kompiuteryje. Dokumento pavadinimas automatiškai išsaugomas toks pat, kaip ir įkeliamo failo pavadinimas, tačiau esant poreikiui jį galite pakeisti.

Pastaba: maksimalus įkeliamo dokumento dydis yra 500 MB.

5. Trečiame žingsnyje galite pakviesti kitas šalis pasirašyti dokumentą įvedant jų kontaktinę informaciją bei tam naudodami mygtukus „Pridėti“ arba „Pridėti naudojantis“. Taip pat galite paieškos laukelyje ieškoti kontaktų iš savo adresų knygos.

Daugiau informacijos galite rasti čia: Kaip pasidalinti dokumentu?.

Pastaba: vienas PDF formato dokumentas savyje gali talpinti iki 40-ties parašų. Konteinerinio formato (ASiCE, ADoc, EDoc, BDoc) dokumentai neturi konkretaus parašų limito, tačiau rekomenduojame pridėti iki 100 pasirašančiųjų tokio formato dokumentams.

6. Kiekvienam pridėtam dalyviui galite parinkti jo rolę (esančią šalia jo vardo). Galite nuspręsti, ar šis asmuo turi pasirašyti ar patvirtinti dokumentą, arba galite suteikti jam tik prieigą prie dokumento.

Pastaba: galimybės peržiūrėti dokumentus funkcionalumas yra prieinamas visiems naudotojams, o dokumentų tvirtinimo funkcionalumas yra prieinamas planų „Verslui“ ir „Organizacijoms“ naudotojams.

Šiame žingsnyje taip pat galite nustatyti dokumentų patvirtinimo ir pasirašymo veiksmų seką. Naudodami veiksmų seką galite nustatyti pirmąjį asmenį, kuris pasirašys arba patvirtins dokumentą, o tik tada antrasis bus pakviestas atlikti paskirtų veiksmų ir taip tęsiant pagal poreikį. Daugiau informacijos apie veiksmų seką rasite šioje nuorodoje:  Veiksmų seka.
Pastaba: ši funkcija prieinama visiems planų „Verslui“ ir „Organizacijoms“ naudotojams.

7. Dalyviams taip pat galite išsiųsti pranešimą. Žinutės tekstą galėsite įvesti spustelėję ant laukelio „Žinutė dalyviams“, esančio dalyvių sąrašo apačioje.

8. Ketvirtame žingsnyje galite pasirinkti papildomas dokumento parinktis:

  • Pridėti dokumentų kategorijas, nustatyti pasirašymo terminą, pasirinkti parašo anotacijos vietą (taikoma tik PDF formato dokumentams) ir redaguoti leistinus el. parašo lygmenis (tokiais atvejais, kai galite priimti tik kvalifikuotus elektroninius parašus).
  • Pastaba: pasirašymo termino funkcija prieinama tik mokamo plano naudotojams.
  • Leisti pasirašyti arba peržiūrėti dokumentą naudojant video identifikaciją. Jei dalyvis neturi portale palaikomos eID priemonės, siūlome galimybę pasirašyti ar peržiūrėti dokumentą naudojantis galiojančiu asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu, telefonu bei įrenginiu su kamera. Daugiau informacijos apie video identifikaciją rasite čia: Kaip pasirašyti dokumentus naudojantis video identifikaciją?
  • Pastaba: ši funkcija prieinama tik mūsų mokamo plano naudotojams. Atkreipkite dėmesį, kad pasirašant naudojantis video identifikacija, parašo kaina yra 5 EUR + PVM. Išlaidas padengia dokumento savininkas, kuris yra finansiškai atsakingas už visus dalyvaujančių šalių parašus.

9. Norėdami pereiti prie pasirašymo, paspauskite „Tęsti“, tuomet „Pereiti prie pasirašymo“ ir „Siųsti“ (jeigu buvo pasirinkta rolė sau, tai atitinkamai skirsis ir tekstas).

Kaip pasirašyti dokumentą?

Paspaudus „Tęsti“, „Pereiti prie pasirašymo“ ar „Siųsti“, būsite nukreipti į jau įkeltą dokumentą. Jeigu užversite puslapį, vėliau visus savo dokumentus galėsite pasiekti dokumentų sąrašo puslapyje (žr. 2 žingsnį).

10. Norėdami pasirašyti dokumentą, galite paslinkti į puslapio apačią arba puslapio viršuje paspauskite „Pasirašyti“ kur būsite nukreipti į puspalio apačią automatiškai. 

Puslapio apačioje pasirinkite tinkamą pasirašymo būdą bei spustelėkite žalią mygtuką „Pasirašyti“ bei tęskite procesą priklausomai nuo pasirinktos el. pasirašymo priemonės.

Pastaba: Jei dokumentu su jumis pasidalino kitas asmuo ir siųsdamas dokumentą pasirašymui pažymėjo laukelį „Neleisti pasirašyti pasibaigus terminui“, šiuo atveju, pasibaigus nurodytam dokumento pasirašymo terminui, jūs nebegalėsite jo pasirašyti. Pasibaigus terminui, nebematysite mygtuko „Pasirašyti“, ir dalyvių skiltyje matysite pastabą, jog praleistas dokumentui pasirašyti skirtas terminas. Jei dokumentą vis dar norite pasirašyti, tokiu atveju, reikėtų kreiptis į dokumento savininką (dokumento savininką galite matyti 3-ioje skiltyje „Dalyviai”).

11. Jeigu nesutinkate pasirašyti dokumento, puslapio apačioje spauskite „Atsisakyti pasirašyti“. Atsidariusiame lange galėsite nurodyti atsisakymo pasirašyti dokumentą priežastį. 

Pastaba: jūs galėsite pakeisti savo sprendimą dėl atsisakymo pasirašyti dokumentą. Atsidarę dokumentą, 4-tame žingsnyje paspauskite mygtuką „Vis tiek pasirašyti“.

12. Priklausomai nuo to ar dokumentą pasirašėte, ar atsisakėte pasirašyti, atitinkamą informaciją matysite eilutėje prie savo vardo.

Pastaba: Jeigu vis dėlto apsisprendėte ir dokumentą pasirašėte po atsisakymo jį pasirašyti, tai informacija apie atsisakymą prie jūsų vardo nebebus matoma. 

Instrukcijų vaizdo įrašas

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite