Kaip pasirašyti dokumentą naudojant video identifikaciją?

Video identifikacija paremtas pasirašymas – tai dokumentų pasirašymo būdas, kurį galima naudoti klientams, neturintiems mūsų portale palaikomų el. pasirašymo priemonių ar neužsiregistravus paskyros „Dokobit“ portale. Ši pasirašymo funkcija yra įgalinta tik mokamo plano naudotojams („Profesionalams“, „Verslui“ ar „Organizacijoms“) bei leidžiama pasirašyti tik PDF formato dokumentus.

Norėdami pradėti naudoti šį pasirašymo būdą, jums reikės interneto ryšio, galiojančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, telefono bei įrenginio su kamera.

Pastaba: atkreipkite dėmesį, kad pasirašant naudojantis video identifikacija, tokio parašo kaina yra 5 EUR + PVM. Išlaidas padengia dokumento savininkas, kuris yra finansiškai atsakingas už visus dalyvaujančių šalių parašus.

Norėdami pasirašyti dokumentus kvalifikuotu el. parašu naudojantis video identifikacijos būdu, atlikite šiuos veiksmus:

1. Savo el. laiške atidarykite gautą pakvietimą ir spustelėkite „Peržiūrėti ir pasirašyti“.

2. Būsite nukreipti į jums atsiųstą dokumentą skirtą pasirašymui. Tuomet spustelėkite oranžinį mygtuką „Gaukite kvalifikuotą elektroninį parašą“. Taip pat galite pasirinkti šį metodą išskleidus „Pasirašymo būdas“ skiltį. Spustelėkite „Tęsti“.

3. Susipažinkite su reikalavimais, kad įsitikintumėte, jog galėsite sėkmingai pasirašyti dokumentą ir spustelėkite „Tęsti“.

4. Sutikite su sąlygomis pažymėdami abu laukelius ir spustelėkite „Tęsti“.

5. Išsiskleidusioje juostoje pasirinkite reikiamą šalį bei dokumentą, kurį naudosite tapatybės patvirtinimui ir spustelėkite „Pradėti“. 

Pastaba: šis pasirašymo būdas nebus pasiekiamas, jei jūsų dokumentas buvo išduotas šalyje, kuri nėra nurodyta tarp pasirinkimų.

6. Šiame žingsnyje reikalingas jūsų leidimas naudoti vaizdo kamerą ir mikrofoną naršyklėje, tad norint tęsti pasirašymą spustelėkite „Leisti“.

Pastaba: Lentelės „Blokuoti“ arba „Leisti“ pavyzdys (naudojantis „Google Chrome“ naršykle).

7. Įsijungus įrenginio kamerai pateikite dokumento priekinę dalį taip, kad tilptų į rėmelį. Sekite nurodymus ekrane, kad pavyktų sėkmingai nuskenuoti dokumentą. 

8. Kai dokumentas bus tinkamai nuskaitytas, tuomet vadovaukitės instrukcijomis užfiksuoti veidą, kad užtikrintumėte sėkmingą tapatybės patvirtinimo procesą. 

9. Įveskite savo telefono numerį patvirtinimo kodui gauti ir spustelėkite „Tęsti“. 

10. Įveskite kodą, kurį gavote į savo mobilųjį įrenginį ir spustelėkite „Tęsti“.

11. Palaukite, kol jūsų tapatybė bus patvirtinta.

Pastaba: patvirtinimo procesas gali užtrukti iki 5 minučių. Nesijaudinkite, jei viršysite šį laiko limitą – kartais procesas gali užtrukti ilgiau.

12. Jei sėkmingai patvirtinote savo tapatybę, pamatysite pranešimą „Jūsų tapatybė patvirtinta“. Sutikite su sertifikavimo sąlygomis pažymėdami abu laukelius ir spustelėkite „Tęsti“.

13. Išsiskleidusioje juostoje pasirinkite atitinkamą šalį ir įveskite savo telefono numerį, kad gautumėte dokumento pasirašymo patvirtinimo kodą, tada spustelėkite „Tęsti“.

14. Įveskite kodą, kurį gavote į savo telefoną.

Pastaba: jei nepavyko gauti kodo, spauskite „Negaunu kodo, atsiųskite naują“.

15. Sveikiname, jūs sėkmingai pasirašėte dokumentą!

Jei norite atsisiųsti pasirašytą kopiją, spustelėkite „Parsisiųsti pasirašytą dokumentą“.

Pastaba: jei yra kitų dalyvių, kurie vis dar nepasirašė dokumento, atsisiuntimo nuorodą gausite į savo el. paštą, tik tuomet kai visi dalyviai sėkmingai pasirašys. 

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite