Kaip pasidalinti dokumentu?

Pridėti dalyvius galite tiek dokumento įkėlimo metu, tiek prie jau įkelto dokumento.

Pastaba: vienas PDF formato dokumentas savyje gali talpinti iki 40-ties parašų. Konteinerinio formato (ASiCE, ADoc, EDoc, BDoc) dokumentai neturi konkretaus parašų limito, tačiau rekomenduojame pridėti iki 100 pasirašančiųjų tokio formato dokumentams.


Kaip pridėti dalyvius dokumento įkėlimo metu


Įkeliant dokumentą, dalyvius pridėti galėsite 3-iame žingsnyje. Galite tai padaryti keliais būdais: 

1.0. Ieškokite dalyvio adresų knygoje - pradėkite vesti dalyvio vardą, el. pašto adresą arba asmens kodą ir pasirinkite asmenį iš išsiskleidusio sąrašo (tai jūsų adresų knygos kontaktai).

Jeigu šiame laukelyje įvesite el. pašto adresą arba asmens kodą, kurio jūsų adresų knygoje nėra, atsiras pasirinkimas pridėti dalyvį. Paspaudę šį mygtuką, galėsite pasidalinti dokumentu pagal el. paštą arba asmens kodą.

1.1. Pridėti dalyvius taip pat galite spustelėjus mygtuką „Pridėti“.

Atsidariusiame lange galėsite ieškoti dalyvio tarp savo adresų knygos kontaktų arba sukurti naują adresatą.

Pastaba: nėra būtina turėti asmens savo adresų knygoje tam, kad galėtumėte pasidalinti su juo dokumentu. Galite pridėti dalyvį tiesiog pagal jo asmens kodą arba el. pašto adresą. Tame pačiame lange pasirinkite atitinkamą skiltį („Asmens kodas“arba „El. pašto adresas“), įveskite turimą informaciją ir spauskite „Tęsti“.


Pastaba: pridėti asmenis pagal asmens kodą galite tik nurodydami lietuviškus, estiškus, latviškus, islandiškus asmens kodus.

Jeigu pagal asmens kodą pridėtas asmuo dar nėra užsiregistravęs „Dokobit“ portale, atsiras papildomas langas kuriame reikėtų nurodyti asmens el. pašto adresą, kuriuo būtų išsiunčiamas kvietimas. 

Pridedant dalyvį pagal asmens kodą ar el. pašto adresą ir pažymėjus varnelę, taip pat galėsite pasirinkti pridėti šį kontaktą į savo adresų knygą. 


1.2. Trečias būdas pridėti asmenis yra naudojantis greitaisiais adresų knygos, asmens kodo ar el. pašto adreso mygtukais. Šiuos mygtukus taip pat rasite 3-iame dokumento įkėlimo žingsnyje, prie laukelio „Pridėti naudojantis“.


Kaip pasidalinti jau įkeltu dokumentu


2.0. Jeigu norite pasidalinti jau įkeltu dokumentu, atverkite jį ir paspauskite mygtuką „Dalintis“, esantį puslapio viršuje:

Čia, taip pat, kaip aprašyta šio straipsnio 2-ame punkte, galėsite pridėti dalyvį iš savo adresų knygos, sukurti naują adresatą arba tiesiog pakviesti dalyvį pagal jo asmens kodą arba el. pašto adresą.

2.1. Jau įkeltu dokumentu galite pasidalinti ir redaguodami dalyvius - atverkite dokumentą ir trečiame žingsnyje paspauskite mygtuką „Redaguoti“.

Atsidariusiame lange spauskite „Pridėti daugiau dalyvių“. Kaip ir kitais dalyvių pridėjimo atvejais, galėsite ieškoti asmens savo adresų knygoje, pridėti jį pagal asmens kodą arba el. pašto adresą. 


Dokumentų pasirašymas neužsiregistravus „Dokobit“ portale


„Dokobit“ portale galite pakviesti asmenį pasirašyti ar peržiūrėti dokumentą, jam neužsiregistruojant „Dokobit“ portale. Šis funkcionalumas itin naudingas tuomet, kai norite pasidalinti dokumentu su asmeniu neturinčiu paskyros portale. 

3.0. Įkeldami dokumentą, skiltyje „4. Nurodykite papildomas parinktis“, varnele pažymėkite ant laukelio „Leisti pasirašyti ar peržiūrėti dokumentą neužregistravus „Dokobit“ paskyros“. Pažymėjus šį laukelį, dalyviai atidarydami pranešimą apie kvietimą pasirašyti dokumentą, gautą el. paštu, bus nukreipiami tiesiai į dokumento peržiūros langą, kuriame galės peržiūrėti ir pasirašyti dokumentą. Tą padaryti bus galima neužsiregistruojant „Dokobit“ portale.

Pastaba: Ši funkcija suteikiama tik naudotojams, įsigijusiems mokamą planą. Apie šį funkcionalumą daugiau informacijos galite rasti čia: Dokumentų pasirašymas neužsiregistravus „Dokobit“ portale.

Taip pat turite galimybę leisti dalyviui pasirašyti arba peržiūrėti dokumentą naudojant „Video identifikacija”, pažymėdami antrąjį žymimąjį laukelį. Jei dalyvis neturi portale palaikomo el. pasirašymo priemonės, suteikiame galimybę pasirašyti ar peržiūrėti dokumentą naudojant asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei turint įrenginį su kamera. Daugiau informacijos apie atpažinimą pagal vaizdo įrašą rasite čia: Kaip pasirašyti dokumentus naudojant atpažinimą vaizdo įrašu?.

Pastaba: atkreipkite dėmesį, kad pasirašant naudojantis video identifikacija, tokio parašo kaina yra 5 EUR + PVM. Išlaidas padengia dokumento savininkas, kuris yra finansiškai atsakingas už visus dalyvaujančių šalių parašus.


Dokumentų pasirašymas patvirtinant tapatybę neužsiregistravus „Dokobit“ portale


„Dokobit“ portale galite saugiai pasidalinti dokumentu su konkrečiu asmeniu, suteikiant šiam galimybę peržiūrėti ir pasirašyti dokumentą neužregistruojant paskyros portale. Dalindamiesi dokumentu su asmeniu neturinčiu paskyros „Dokobit“ portale naudojant asmens kodą, užtikrinate, jog dokumentą peržiūrėti ir pasirašyti gali tik šio asmens kodo savininkas. Dokumentą turintis pasirašyti asmuo atvėręs kvietimą pasirašyti dokumentą, prieš šį peržiūrint ir pasirašant turės patvirtinti savo tapatybę naudojantis pasirinkta tapatybės patvirtinimo priemone.

4.0. Įkeldami dokumentą, skiltyje „3. Nurodykite dalyvius” pridėkite dalyvius naudodami šių asmens kodą. Spustelėkite ant laukelio „Pridėti” (arba naudokitės greitojo pridėjimo mygtukais, esančiais greta laukelio „Pridėti naudojantis”) ir pasirinkite asmens kodą, kaip būdą pasidalinti dokumentu. Įveskite asmens kodą ir spustelėkite „Tęsti”.


4.1. Norėdami išsiųsti pranešimą dalyviui, kitame žingsnyje įveskite jo el. pašto adresą ir spustelėkite „Tęsti”. Pastaba: šis žingsnis yra būtinas norint pasidalinti dokumentu su asmeniu neturinčiu paskyros „Dokobit“ portale.

4.2. Pridėjus dalyvius, varnele pažymėkite ant laukelio „Leisti pasirašyti ar peržiūrėti dokumentą neužregistravus „Dokobit” paskyros” ir spustelėkite „Tęsti”.  Pastaba: jei dalies dalyvių asmens kodai nebus nurodyti, spustelėjus varnelę ant laukelio „Leisti pasirašyti ar peržiūrėti dokumentą neužregistravus „Dokobit” paskyros” bus matomas pranešimas, informuojantis, jog šiems dalyviams nereikės patvirtinti tapatybės prieš peržiūrint dokumentą.


Pastaba: funkcionalumas, suteikiantis galimybę leisti pasirašyti dokumentus patvirtinant tapatybę neužregistravus paskyros „Dokobit“ portale, galioja tik naudotojams, įsigijusiems mokamą planą. Apie šį funkcionalumą daugiau informacijos galite rasti čia: Dokumentų pasirašymas patvirtinant tapatybę neužsiregistravus „Dokobit“ portale.

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite