Dokumentų formatai: DUK

„Dokobit“ portale galite pasirašyti dviejų tipų dokumentų formatus - įprastuosius, tokius kaip PDF bei konteinerinius, tokius kaip ASiC, ADoc, BDoc bei EDoc.

Konteinerinių dokumentų tipą galima lyginti su ZIP archyvu, į kurį galite įkelti keletą dokumentų ir pasirašyti vienu parašu. Tai patogus pasirinkimas, kuomet pagrindinis dokumentas turi keletą priedų kaip atskirų failų. Vietoje to, kad pasirašinėtumėte keletą skirtingų dokumentų, visus juos galite sukelti į konteinerį ir pasirašyti šį vienu parašu.

Skirtingos Europos Sąjungos šalys naudoja skirtingus konteinerių formatus. Lietuvoje, viešajame sektoriuje, yra naudojami ADoc tipo konteineriai, Latvijoje - EDoc, Estijoje - BDoc. Europos Sąjungos lygmenyje yra patvirtintas bendras konteinerio tipo formatas - ASiC. 

Tačiau konteinerio tipo dokumentų formatai nėra labai draugiški naudotojams, nes jų peržiūrai ir patikrai yra reikalinga speciali programinė įranga. Šio tipo dokumentus taip pat galite peržiūrėti ir patikrinti „Dokobit“ portale.

Daug dažniau yra naudojami PDF formato dokumentai, nes dažniausiai naudotojai jau turi reikiamą programinę įrangą jų peržiūrai.

„Dokobit“ portale pasirinkti pasirašyto dokumento formatą galite dokumento įkėlimo metu.

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite