Dokumentų formatai: DUK

Šiame straipsnyje rasite atsakymus į kai kuriuos dažniausiai užduodamus klausimus apie dokumentų formatus.


Kokius pasirašytų dokumentų formatus palaiko „Dokobit“ portalas?


„Dokobit“ portale dokumentus galima pasirašyti ir atsisiųsti PDF formatu arba šiais konteineriniais formatais: ASiC, ADoc, BDoc ir EDoc.


Kas yra konteinerinis formatas?


El. parašų kontekste konteinerinis formatas gali būti laikomas archyvo failo tipu (pvz., ZIP formatu). Tokio tipo archyvai naudojami sugrupuoti daugybei failų ir į juos gali būti patalpinti įvairaus formato dokumentai.


Kuo skiriasi ASiC, ADoc, BDoc ir EDoc?


ASiC → Standartinis, tarptautiniu mastu pripažintas konteinerinis formatas, kurį turi priimti visos ES institucijos, tvarkančios elektroniniu būdu pasirašytus dokumentus (ši taisyklė galioja ir PDF formatui). ASiC konteineriui nėra jokių palaikomų failų formatų apribojimų, tai reiškia galite pasirinkę šį formatą įkelti bet kokio formato dokumentus.


ADoc → Lietuvoje plačiai naudojamas nacionalinis konteinerinis formatas. ADoc palaiko šiuos failų formatus: PDF, DOCX, XLSX, ODT, ODS, ODP, PPTX, PPSX, TIF, TIFF, JPG, JPEG, PNG, JFIF, ADOC.


BDoc → Estijoje plačiai naudojamas nacionalinis konteinerinis formatas. Šiuo metu neturime informacijos apie galimus palaikomų failų formatų apribojimus BDoc konteineriui.


EDoc → Latvijoje plačiai naudojamas nacionalinis konteinerinis formatas. Šiuo metu neturime informacijos apie galimus palaikomų failų formatų apribojimus EDoc konteineriui.


Kaip nuspręsti ar pasirašyti dokumentą PDF formatu ar konteineriniu?


Prieš pasirenkant pasirašyto dokumento formatą, reikia atsižvelgti į įvairius aspektus. Kadangi kiekviena situacija yra skirtinga, mes sudarėme patogų privalumų ir trūkumų sąrašą, kuris padės jums priimti teisingą pasirinkimą. ↓


PDF dokumentai

Privalumai

  • Pasirašyto PDF dokumento turinį galima lengvai pasiekti ir peržiūrėti.
  • Galima pridėti parašo anotaciją, kuri vizualiai parodo, kad tam tikru momentu dokumentas buvo pasirašytas.
  • PDF formatas yra palaikomas su visomis eID parašo priemonėmis „Dokobit“ portale, todėl tai suteikia galimybę pasirašinėti tarptautiniu mastu.

Trūkumai

  • Vienu metu galima įkelti tik vieną PDF formato dokumentą pasirašymui.
  • Keliamas failas jau turi būti PDF formatu.
  • PDF formato dokumentuose daugiausia gali būti 40 parašų.

Konteineriniai dokumentai (ASiC, ADoc, BDoc, EDoc)

Privalumai

  • Į vieną konteinerinio formato failą galima įkelti neribotą skaičių dokumentų, tačiau svarbu, kad nebūtų viršytas maksimalus įkeliamo dokumento dydis (naudojantis nemokamu planu šis dydis yra 100 MB, o su mokamo plano prenumerata - 500 MB).
  • Palaikomi įkeliamų dokumentų formatai yra PDF, DOCX, XLSX, ODT, ODS, ODP, PPTX, PPSX, TIF, TIFF, JPG, JPEG, PNG, JFIF ir daugelis kitų.
  • Konteinerinių formatų dokumentuose nėra parašančiųjų skaičiaus apribojimų; tačiau rekomenduojame juos pasirašyti ne daugiau nei 100 asmenų.

Trūkumai


Kur galiu pasirinkti norimą pasirašyto dokumento formatą?


Užsiregistravę „Dokobit“ portale naudotojai pirmame dokumento įkėlimo veiksme gali pasirinkti reikiamą formatą.


Ar galima pasirašytą dokumentą konvertuoti į kitą formatą?


Kai dokumentas jau pasirašytas, jo negalima konvertuoti į kitą formatą. Reikiamą formatą reikia pasirinkti dokumento įkėlimo į „Dokobit“ portalą metu.

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite