Kaip pasirašyti dokumentą gavus kvietimą el. paštu?

Gavote kvietimą el. paštu pasirašyti dokumentą „Dokobit“ portale, tačiau dar nesate užsiregistravęs? Sekite žemiau pateiktą instrukciją kaip prisiregistruoti ir pasirašyti gautą dokumentą. 

1. Spauskite mygtuką „Prisijungti“ esantį pakvietime. 

2. Atsivėrusiame lange patvirtinkite savo tapatybę vienu iš galimų būdų: mobiliu parašu, Smart-ID programėle, lustine asmens tapatybės kortele arba USB raktu. Daugiau informacijos apie tapatybės patvirtinimą kiekvienu iš šių būdų galite rasti čia.

3. Po tapatybės patvirtinimo, atsivėrusiame lange pažymėkite, jog sutinkate su portalo taisyklėmis bei privatumo politika ir paspauskite „Registruotis“.

4. Prisiregistravus iš karto matysite jums atsiųstą dokumentą ir galėsite jį peržiūrėti.

5. Spustelėkite mygtuką „Pasirašyti“, esantį 4-tame žingsnyje, tinklalapio apačioje, ir tęskite procesą priklausomai nuo pasirinktos eID priemonės.

6. Po pasirašymo, parašo informaciją matysite eilutėje prie savo vardo bei galėsite parsisiųsti pasirašytą dokumentą. 


Ką daryti jei jau turite paskyrą „Dokobit“ portale, bet pakvietimą pasirašyti gavote kitu el. paštu?

7. Jei paspaudus nuorodą laiške ir patvirtinus tapatybę, matote pranešimą, kad jau turite paskyrą „Dokobit“ portale, galite pasirinkti prisijungti su jau turima paskyra. Šioje paskyroje matysite jums atsiųstą dokumentą ir galėsite jį pasirašyti. 

8. Jeigu jūs jau turite vieną nemokamą paskyrą ir norėtumėte turėti daugiau paskyrų (pavyzdžiui, turite nemokamą asmeninę ir norėtumėte turėti atskirą, darbui skirtą paskyrą), galite susikurti neribotą skaičių mokamų paskyrų, tačiau turėkite omenyje, kad galite turėti tik vieną nemokamą paskyrą. 

9. Pasirinkus registruoti naują mokamą paskyrą, jūs būsite nukreipti į mokamo plano įsigijimo tinklalapį, kur galėsite išsirinkti ir įsigyti reikiamą planą. Daugiau informacijos apie mokamo plano prenumeratą galite rasti čia.

Pastaba: Šioje paskyroje negalėsite atlikti jokių veiksmų, kol neįsigysite plano.

10. Įsigijus planą, galėsite pasirašyti jums atsiųstą dokumentą. 


Dokumento pasirašymas neužsiregistravus „Dokobit“ portale

„Dokobit“ portale mokamo plano naudotojams suteikiama galimybė pakviesti asmenį pasirašyti dokumentą, jam nesiregistruojant „Dokobit“. Daugiau informacijos apie dokumentų pasirašymą neužsiregistravus „Dokobit“ portale, rasite čia.

11. Gavus tokį kvietimą el. paštu ir šį atvėrus, būsite nukreipiami tiesiai į dokumento peržiūros langą, kuriame galėsite peržiūrėti dokumentą (taip pat jį parsisiųsti, jei dokumentas įkeltas ne PDF formatu). Pasirinkus pasirašymo būdą, dokumentą galėsite pasirašyti neužregistruodami paskyros portale.

12. Galėsite atsisakyti pasirašyti dokumentą, paspausdami ant laukelio „Atmesti” ir pateikti priežastį, dėl kurios atsisakote pasirašyti dokumentą.

13. Neturint paskyros „Dokobit“ portale, pasirašyto dokumento parsisiuntimo nuorodą gausite el. paštu, po to kai visos pasirašymo procese dalyvaujančios šalys bus pasirašiusios dokumentą. Pastaba: ši nuoroda bus aktyvi savaitę. 


Ką daryti jei praleidote dokumento pasirašymui skirtą terminą?

14. Jei dokumento savininkas siųsdamas dokumentą pažymėjo laukelį „Neleisti pasirašyti pasibaigus terminui“, šiuo atveju, pasibaigus nurodytam dokumento pasirašymo terminui, jūs nebegalėsite jo pasirašyti. Pasibaigus terminui, nebematysite mygtuko „Pasirašyti“, o skiltyje 3. Dalyviai matysite pastabą „Praleistas terminas“. Jei dokumentą vis dar norite pasirašyti, tokiu atveju reikėtų kreiptis į dokumento savininką (kas yra dokumento savininkas, galite matyti skiltyje 3. Dalyviai).

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite