Mano paskyros nustatymai

Savo paskyros nustatymuose, „Jūsų duomenų“ skiltyje galite pasikeisti savo paskyros duomenis, pranešimų ir naujienlaiškio gavimo nustatymus, pridėti alternatyvius paskyros el. pašto adresus, taip pat, esant poreikiui, išsitrinti savo paskyrą.

Šiame straipsnyje:
Keisti asmeninius duomenis

1. Paspauskite nustatymų mygtuką arba paspauskite ant savo vardo dešiniajame viršutiniame kampe, kad išsiskleistų meniu ir spauskite „Nustatymai“.

arba

2. Skiltyje „Jūsų duomenys“ spustelėkite ant laukelio „Keisti“, esančio prie „Asmens duomenys“.

3. Užpildykite visus duomenis ir spauskite „Įrašyti“.  Pastaba: jeigu jūsų paskyroje yra nurodytas įmonės pavadinimas, šis pavadinimas taip pat bus matomas prie jūsų vardo pranešimo laiške, kurį gaus asmuo, kai pasidalinsite dokumentu.

4. El. pašto pranešimų ir parašo anotacijos kalba nurodo, kuria kalba gausite pranešimus el. paštu bei kokia bus parašo anotacijos kalba ant pasirašyto PDF formato dokumento. 

Pastaba: savo vardo, pavardės bei asmens kodo keisti negalėsite. Šie duomenys „Dokobit“ portale yra nurodomi tokie, kokie yra jūsų elektroninio parašo sertifikate. Jei pasikeitė jūsų vardas ar pavardė, jums reikėtų atsinaujinti ir savo el. parašo sertifikatą. Visais atvejais, dėl el. parašo sertifikato atnaujinimo rekomenduojame kreiptis tiesiai į jūsų el. parašo priemonę išdavusią instituciją.


Pašalinti mobilųjį įrenginį

5. Čia matysite įrenginius, iš kurių buvote prisijungę prie savo „Dokobit“ paskyros. Pašalinus įrenginį, daugiau negausite pranešimų į šį įrenginį, iki kol vėl neprisijungsite.


Keisti pranešimų, gaunamų el. paštu ir mobiliajame įrenginyje, nustatymus

6. Skiltyje „Pranešimai“ pažymėkite arba atžymėkite, kuriuos pranešimus pageidaujate gauti. Galėsite pasirinkti skirtingus pranešimų nustatymus savo mobiliajam įrenginiui bei el. paštui.


Išsitrinti savo paskyrą

7. Paspauskite „Šalinti paskyrą“ mygtuką, esantį puslapio apačioje, dešiniajame kampe ir patvirtinkite veiksmą.  Pastaba: jūsų prieiga prie dokumentų bus ištrinama negrįžtamai ir šio veiksmo ateityje nebus galima atšaukti. Prieš ištrinant savo paskyrą, rekomenduojame parsisiųsti visus reikalingus dokumentus.

Pastaba: jei turite įmonės paskyrą, tuomet laukelis „Šalinti paskyrą“ jums bus neaktyvus, kadangi tik pagrindinis administratorius turi teisę ištrinti kitų naudotojų paskyras. Tokiu atveju, kreipkitės į savo įmonės paskyros administratorių.

Jeigu susidūrėte su sunkumais, kurie nulėmė jūsų sprendimą išsitrinti paskyrą „Dokobit“ portale, būtumėme dėkingi, jeigu su mumis susisiektumėte ir apie tai praneštumėte. Jūsų nuomonė mums labai svarbi.

Pridėti alternatyvius paskyros el. pašto adresus

Jei įprastai naudojatės keliais el. pašto adresais, galite pridėti juos kaip alternatyvius el. pašto adresus prie savo „Dokobit“ paskyros, kad būtumėte užtikrinti, jog būsite informuoti apie dokumentus adresuotus jums. 

Pastaba: El. pašto adresų, kurie pridedami kaip alternatyvūs, nebus galima panaudoti kuriant naujas „Dokobit“ paskyras.

Pastaba: Tam, kad jūsų asmeniniai ir įmonės dokumentai būtų atskirti, rekomenduojame nepridėti asmeninio el. pašto adreso kaip alternatyvaus, prie įmonės paskyros.

8. Skiltyje „Alternatyvūs paskyros el. pašto adresai“ paspauskite „Pridėti“. 

9. Naujai atsidariusiame lange įveskite el. pašto adresą ir paspauskite „Tęsti“. 

10. Jums bus išsiųstas patvirtinimo el. laiškas, kuriame bus prašoma patvirtinti pateiktą el. pašto adresą. Kai spustelėsite „Patvirtinti el. pašto adresą“, alternatyvus el. pašto adresas bus sėkmingai pridėtas.

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite