Kaip pradėti naudotis Smart-ID programėle prisijungimui ir dokumentų pasirašymui?

Smart-ID programėlės pagalba galima lengvai nustatyti asmens tapatybę ir pasirašyti elektroninius dokumentus. Norint naudotis Smart-ID programėle reikia turėti išmanųjį įrenginį bei yra reikalingas interneto ryšys. Smart-ID programėlę galite parsisiųsti ir čia, o norėdami Smart-ID naudoti dokumentų pasirašymui savo paskyrą turite užregistruoti tapatybę patvirtindami mobiliuoju parašu, ID kortele arba apsilankę  „SEB“ ar „Swedbank“ bankų skyriuose. Daugiau informacijos, kaip pradėti naudotis Smart-ID programėle galite rasti čia.

Paprastai, naudojantis Smart-ID jūsų bus paprašyta suvesti asmens kodą. Suvedus asmens kodą bei patvirtinus veiksmą (prisijungimo ar pasirašymo), ekrane išvysite kontrolinį kodą, po keleto akimirkų kodą išvysite ir savo išmaniojo įrenginio ekrane, Smart-ID programėlėje (jeigu programėlė neatsivėrė automatiškai, atverkite ją rankiniu būdu). Įsitikinkite, jog šie du kodai sutampa ir telefone spustelėkite „Patvirtinti“. Jeigu su Smart-ID programėle jungiatės prie kokios nors sistemos, jūsų bus paprašyta suvesti savo PIN1 kodą, jeigu ketinate pasirašyti dokumentą, jūsų bus prašoma suvesti PIN2 kodą. Suvedus kodą veiksmas bus atliktas.


Nuo 2018-11-08 pradedami išduoti sertifikatai, su kuriais galima sukurti kvalifikuotus el. parašus naudojantis Smart-ID programėle. Anksčiau su Smart-ID būdavo galima sukurti tik pažangiuosius el. parašus, patvirtintus kvalifikuotais sertifikatais.

Norėdami pasirašyti dokumentus kvalifikuotais el. parašais naudodamiesi Smart-ID programėle, turite atlikti šiuos veiksmus:

1. Įsitikinkite, jog jūsų Smart-ID programėlės versija yra ne senesnė nei 14.7. Savo programėlės versiją galite peržiūrėti atvėrę programėlę savo išmaniajame įrenginyje ir spustelėję „Meniu“ ir „Programėlės informacija“. Jeigu jūsų programėlės versija yra senesnė, atnaujinkite ją.

2. Jūsų paskyra turi būti „Smart-ID - kvalifikuotas elektroninis parašas“, savo paskyros lygį galite peržiūrėti atvėrę programėlę, paspaudę „Meniu“ ir „Naudotojo informacija“. Jeigu jūsų paskyra nėra „Smart-ID - kvalifikuotas elektroninis parašas“, ištrinkite esamą ir iš naujo užregistruokite savo Smart-ID paskyrą. Atverkite programėlę, spustelėkite „Meniu“, „Ištrinti paskyrą“ ir patvirtinkite savo pasirinkimą dar kartą spustelėdami „Ištrinti paskyrą“.

3. Užregistruokite savo paskyrą iš naujo, patvirtindami savo tapatybę naudodamiesi mobiliuoju parašu arba lustine asmens tapatybės kortele. Jeigu neturite mobilaus parašo ar asmens tapatybės kortelės, paskyrą galite užregistruoti „Swedbank“, „SEB“ arba „Luminor“ bankų skyriuose.


Paskyrų ir el. parašų lygiai

Savo paskyros lygį galite peržiūrėti atvėrę programėlę, paspaudę „Meniu“ ir „Naudotojo informacija“.

Smart-ID Basic – paskyra, kuria galite naudotis autentifikavimui bankų sistemose (prisijungiant prie savo banko paskyros).

Smart-ID – paskyra, kuria galite naudotis įvairiose el. paslaugų sistemose. Turėdami šią paskyrą galite prisijungti prie sistemų, pasirašinėti dokumentus. Turint šią paskyrą yra sukuriami pažangieji el. parašai, patvirtinti kvalifikuotu sertifikatu. Jų negalima naudoti, kai el. parašas turi turėti tokią pačią juridinę galią kaip ranka rašytas, tačiau tai vis tiek būtų stiprus įrodymas teisme.

Smart-ID kvalifikuotas elektroninis parašas – paskyra, kuria galite naudotis įvairiose el. paslaugų sistemose identifikacijai bei pasirašinėti dokumentus kvalifikuotu el. parašu.

Daugiau informacijos apie Smart-ID programėlę galite rasti čia.

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite