Skirtingos eID priemonės

Skirtingose šalyse yra išduodamos įvairios el. tapatybės (eID) patvirtinimo priemonės. Kiekvienas naudotojas turėtų pasirinkti priemonę, kuria jam naudotis patogiausia, tačiau yra rekomenduojama turėti daugiau nei vieną eID priemonę. Daugiau informacijos, kodėl yra naudinga turėti keletą eID priemonių, galite rasti čia.

Skirtingos eID priemonės:

  • Smart-ID programėlė - mobilioji programėlė, plačiai naudojama Baltijos šalyse. Šia programėle galite naudotis ir „Dokobit“ portale, tačiau tam turite susikurti kvalifikuotą Smart-ID paskyrą (tai reiškia, jog Smart-ID paskyros registracijos metu, tapatybė turi būti patvirtinta naudojantis mobiliuoju parašu, asmens tapatybės kortele arba apsilankius „SEB“ arba „Swedbank“ banko skyriuje). Kvalifikuotą Smart-ID paskyrą taip pat galite užregistruoti naudojantis biometriniu identifikavimu. Daugiau informacijos kaip pradėti naudotis Smart-ID rasite čia
  • Mobilusis parašas - tai SIM kortelėje išduodamas kvalifikuotas sertifikatas. Šį sertifikatą galite gauti bet kuriame jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus salone.
  • Asmens tapatybės kortelė - tai lustinė asmens tapatybės kortelė, kurią Lietuvoje galima gauti Migracijos tarnyboje. Norint naudotis asmens tapatybės kortele kaip el. tapatybės priemone, yra reikalingas kortelės skaitytuvas bei papildoma programinė įranga, kurią parsisiųsti galite čia.
  • USB laikmena ar lustinė kortelė - tai kriptografinė laikmena, kurioje yra laikomas kvalifikuotas sertifikatas. Lietuvoje ją galite gauti Registrų centro filiale. Norint naudotis šia priemone, taip pat yra reikalinga papildoma programinė įranga, kurią parsisiųsti galite čia.
  • e-Rezidento kortelė - tai tarptautinė el. tapatybė, išduodama Estijos Respublikoje, ir yra pasiekiama žmonėms visame pasaulyje. Daugiau informacijos apie e-Rezidenciją galite rasti čia

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite