Kaip ištrinti įkeltą dokumentą?

Dokumentus, kurių jums nebereikia ir nebenaudosite, iš savo paskyros galite ištrinti bet kuriuo metu. Jeigu esate dokumento savininkas ar naudotojas, turintis atitinkamas dokumento valdymo teises, jūs taip pat galite ištrinti dokumentą iš pakviestųjų pasirašyti ar peržiūrėti dokumentą asmenų paskyrų, jeigu jie dar nepasirašė dokumento.

Ištrinti dokumentą

1. Atverkite norimą ištrinti dokumentą.

2. Įrankių juostoje spustelėkite mygtuką „Šalinti“.

3. Patvirtinkite veiksmą dar kartą spustelėdami „Šalinti“ naujai atsivėrusiame lange. Pastaba: šis veiksmas yra negrįžtamas ir neatkuriamas.

4. Jeigu norite dokumentą ištrinti ne tik iš savo paskyros, bet ir iš kitų asmenų, su kuriais yra pasidalinta šiuo dokumentu, įsitikinkite, jog naujai atsidariusiame lange varnele pažymėjote  „Atšaukti kitiems asmenims suteiktą prieigą prie šio dokumento“ nustatymą. 

Pastaba: jeigu šis pasirinkimas nebus pažymėtas, dokumentą ištrinsite tik iš savo paskyros ir dokumentas liks pasiekiamas kitiems asmenims, su kuriais juo buvo pasidalinta. Šis trynimo veiksmas yra galimas tik tuomet, kai asmenys dokumento dar nepasirašė. Jeigu dokumentas yra pasirašytas, iš šio asmens paskyros dokumento pašalinti negalėsite.

5. Jeigu keletas pakviestųjų pasirašyti asmenų dokumentą jau pasirašė, o jūs norėtumėte pašalinti prieigą kitiems, dar nepasirašiusiems asmenims, spustelėkite „...“ mygtuką šalia asmens vardo ir „Pašalinti dalyvį“ skyriuje nr. 3 „Dalyviai“.

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite