Dokumentų pasirašymas patvirtinant tapatybę neužsiregistravus „Dokobit“ portale

„Dokobit“ portale galite saugiai pasidalinti dokumentu su konkrečiu asmeniu, suteikiant šiam galimybę peržiūrėti ir pasirašyti dokumentą neužregistruojant paskyros portale. Dalindamiesi dokumentu su asmeniu neturinčiu paskyros „Dokobit“ portale naudojant asmens kodą, užtikrinate, jog dokumentą peržiūrėti ir pasirašyti gali tik šio asmens kodo savininkas. 

Pastaba: funkcionalumas, suteikiantis galimybę leisti pasirašyti dokumentus neturint paskyros „Dokobit“ portale, galioja tik naudotojams, įsigijusiems mokamą planą.


Kvietimas pasirašyti dokumentą patvirtinant tapatybę dalyviams, neturintiems „Dokobit“ paskyros

1. Įkeldami dokumentą, skiltyje „3. Nurodykite dalyvius” pridėkite dalyvius naudodami šių asmens kodą. Spustelėkite ant laukelio „Pridėti” (arba naudokitės greitojo pridėjimo mygtukais, esančiais greta laukelio „Pridėti naudojantis”) ir pasirinkite asmens kodą, kaip būdą pasidalinti dokumentu. Įveskite asmens kodą ir spustelėkite „Tęsti”.

2. Norėdami išsiųsti pranešimą dalyviui, kitame žingsnyje įveskite jo el. pašto adresą ir spustelėkite „Tęsti”. Pastaba: šis žingsnis yra būtinas norint pasidalinti dokumentu su asmeniu neturinčiu paskyros „Dokobit“ portale.

 3. Pridėjus dalyvius, varnele pažymėkite ant laukelio „Leisti pasirašyti ar peržiūrėti dokumentą neužregistravus „Dokobit” paskyros” ir spustelėkite „Siųsti”.

Pastaba: jei dalies dalyvių asmens kodai nebus nurodyti, spustelėjus varnelę ant laukelio „Leisti pasirašyti ar peržiūrėti dokumentą neužregistravus „Dokobit” paskyros” bus matomas pranešimas, informuojantis, jog šiems dalyviams nereikės patvirtinti tapatybės prieš peržiūrint dokumentą.

Dokumento pasirašymo procesas patvirtinant tapatybę dalyviams, neturintiems „Dokobit“ paskyros

4. Dalyviai el. paštu gaus pranešimą, kviečiantį peržiūrėti ir pasirašyti dokumentą, kuriuo pasidalinote.

5. Atidarius nuorodą, dalyviai bus nukreipiami tiesiai į saugų dokumento peržiūros langą. Prieš peržiūrint ir pasirašant dokumentą, dalyviai turės patvirtinti savo tapatybę naudojantis pasirinkta tapatybės patvirtinimo priemone.  Pastaba: Dalyviai turintys paskyrą portale, pasidalinus dokumentu visuomet bus nukreipiami į prisijungimo prie portalo langą. Prisijungti prie paskyros reikės ir tuo atveju, jei dalinantis dokumentu varnele buvo pažymėtas laukelis „Leisti pasirašyti ar peržiūrėti dokumentą neužregistravus „Dokobit” paskyros”.

Pastaba: jei pridedant dalyvius, jų asmens kodai nebus nurodyti, šiems asmenims patvirtinti savo tapatybės prieš peržiūrint dokumentą nereikės. Tokiu atveju, atvėrus el. paštu gautą kvietimo nuorodą, dokumentas ekrane būtų matomas iš karto.

6. Peržiūrėti ir pasirašyti dokumento asmeniui nepavyks tuo atveju, jei patvirtinti tapatybę bus mėginama naudojant kitą asmens kodą, nei nurodė dokumento savininkas dalindamasis dokumentu.

7. Sėkmingai patvirtinus tapatybę, dalyvis galės peržiūrėti ir pasirašyti dokumentą naudojant pasirinktą pasirašymo būdą.

8. Dalyviai gali atsisakyti pasirašyti dokumentą, paspausdami ant laukelio „Atmesti” ir pateikti priežastį, dėl kurios atsisakoma pasirašyti dokumentą.


Pasirašyto dokumento išsaugojimas

9. Jei dalyvis neturi paskyros „Dokobit“ portale, pasirašyto dokumento parsisiuntimo nuoroda jam bus atsiųsta el. paštu, po to kai visos pasirašymo procese dalyvaujančios šalys bus pasirašiusios dokumentą. Ši nuoroda bus aktyvi savaitę. Pastaba: dalyvis, turintis paskyrą portale, dokumentą galės parsisiųsti tiesiai iš savo paskyros.

10. Dokumentą pasirašius visoms šalims, naudojant pasirašymo neturint paskyros „Dokobit“ portale funkcionalumą, dokumento savininkas el. paštu gaus pranešimą su nuoroda į pasirašytą dokumentą. Pastaba: šią nuorodą atverti galės tik dokumento savininkas. Pasidalinus šia nuoroda su kitais asmenimis, jie atverti ir parsisiųsti dokumento negalės.

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite