Kaip naudotis „Dokobit Office 365“ įskiepiu?

Elektroninis parašas (el. parašas) - tai jūsų parašo elektroninė versija. „Dokobit Office 365“ įskiepis - tai lengvas ir saugus būdas pasirašyti Europos Sąjungoje juridinę galią turinčius dokumentus, kaip tai apibrėžia „eIDAS“ (Reglamentas (ES) Nr. 910/2014) reglamento nuostatos. Po „Dokobit“ įskiepio įdiegimo jums reikės susikurti paskyrą, tam kad gautumėte licenciją ir turėti mobilųjį parašą arba Smart-ID priemonę pasirašymui.

Mobilusis parašas (m. parašas) yra eID priemonė, kurią gali išduoti jūsų mobiliojo ryšio operatorius. Mobiliojo ryšio operatorius patikrina asmens tapatybę ir išduoda specialią SIM kortelę su joje esančiu kvalifikuotu sertifikatu. Norint naudotis m. parašu reikia turėti tokią kortelę ir mobilųjį telefono aparatą. Šiuo metu „Dokobit“ palaiko šių paslaugų teikėjų išduotus sertifikatus: „Bitės“, „Tele2“ ir „Telia“ Lietuvoje; „Elisa“, „Tele2“ ir „Telia“ Estijoje; „Nova“, „Siminn“ ir „Vodafone“ Islandijoje. Pasirašant dokumentus m. parašu yra sukuriamas kvalifikuotas elektroninis parašas, kuris yra lygiavertis ranka rašytam parašui.

Smart-ID tai eID priemonė, kuria galima naudotis su išmaniojo įrenginio pagalba. Norint naudotis Smart-ID priemone reikia tik išmaniojo įrenginio ir parsisiųsti Smart-ID programėlę (programėlę galite parsisiųsti iš čia). Norint naudotis Smart-ID nereikia jokio SIM kortelės, todėl programėle galima naudotis ne tik išmaniajame telefone, bet ir, pavyzdžiui planšetiniame kompiuteryje. Svarbu: norint pasirašyti dokumentus su Smart-ID priemone, nepakanka turėti Smart-ID Basic paskyrą, reikia turėti aukštesniojo lygio Smart-ID paskyrą („Smart-ID“ arba „Smart-ID kvalifikuotas elektroninis parašas“), kurią galima užregistruoti naudojantis mobiliuoju parašu, asmens tapatybės kortele arba apsilankant „SEB“ ar „Swedbank“ banko skyriuje.

Pasirašyti dokumentus naudojantis „Dokobit Office 365“ įskiepiu

1. Parsisiųskite ir įdiegite „Dokobit“ įskiepį. Parsisiųsti galite čia.

2. Atverkite dokumentą, kurį norite pasirašyti ir atverkite „Dokobit“ įskiepį.

3. Spustelėkite „Patvirtinti tapatybę“ (Confirm identity).

4. Pasirinkite kuria eID priemone norite naudotis.

Jeigu pasirinkote M. parašą

  • Įveskite savo telefono numerį (su šalies kodu) bei asmens kodą ir spustelėkite „Prisijungti“ (Log in).
  • Ekrane išvysite kontrolinį kodą, po keleto akimirkų kodą išvysite ir savo mobiliojo telefono ekrane. Įsitikinkite, jog šie du kodai sutampa ir telefone spustelėkite „Gerai“ (OK), įveskite savo sPIN1 ir vėl paspauskite „Gerai“ (OK).

Jeigu pasirinkote Smart-ID

  • Pasirinkite šalį, kurioje registruota jūsų Smart-ID paskyra, suveskite savo asmens kodą ir spustelėkite „Prisijungti“ (Log in).
  • Ekrane išvysite kontrolinį kodą, po keleto akimirkų kodą išvysite ir savo išmaniojo įrenginio ekrane, Smart-ID programėlėje. Įsitikinkite, jog šie du kodai sutampa ir telefone spustelėkite „Patvirtinti“ (Confirm) ir įveskite savo PIN1.

5. Spustelėkite „Sukurti paskyrą“ licencijai gauti.

6. Užpildykite visus laukelius su reikiama informacija ir spustelėkite „Pridėti“ (Add).

7. Po licencijos sukūrimo ir tapatybės patvirtinimo galėsite pradėti pasirašinėti dokumentus. Vėl įsijunkite norimą pasirašyti dokumentą ir pasirinkite pasirašyto dokumento formatą iš išskleidžiamojo meniu ir pasirinkite eID priemonę, kuria pasirašysite.

Jeigu pasirinkote M. parašą

  • Įsitikinkite, jog įvestas telefono numeris bei asmens kodas yra teisingi ir spustelėkite „Pasirašyti dokumentą“ (Sign document).
  • Ekrane išvysite kontrolinį kodą, po keleto akimirkų kodą išvysite ir savo mobiliojo telefono ekrane. Įsitikinkite, jog šie du kodai sutampa ir telefone spustelėkite „Gerai“ (OK), įveskite savo sPIN2 ir vėl paspauskite „Gerai“ (OK).

Jeigu pasirinkote Smart-ID

  • Įsitikinkite, jog pasirinkta šalis bei asmens kodas yra nurodyti teisingai ir spustelėkite „Pasirašyti dokumentą“ (Sign document).
  • Ekrane išvysite kontrolinį kodą, po keleto akimirkų kodą išvysite ir savo išmaniojo įrenginio ekrane, Smart-ID programėlėje. Įsitikinkite, jog šie du kodai sutampa ir telefone spustelėkite „Patvirtinti“ (Confirm) ir įveskite savo PIN2.

8. Sveikiname! Jūs sėkmingai pasirašėte dokumentą.

9. Dabar galite parsisiųsti pasirašytą dokumentą.

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite