Kaip patikrinti pasirašytą dokumentą?

„Dokobit“ yra vienas iš nedaugelio „eIDAS“ sertifikuotų kvalifikuotų el. parašų ir el. spaudų galiojimo patvirtinimo paslaugų teikėjų visame pasaulyje.

„Dokobit“ portale galite lengvai patikrinti el. parašus jau pasirašytuose dokumentuose (pavyzdžiui, pasirašytus kitoje platformoje ar gautus el. paštu) bei gauti galiojimo patvirtinimo ataskaitą. Parašų tikrinimas „Dokobit“ portale atitinka eIDAS Reglamento nuostatas (Reglamentas (ES) Nr. 910/2014). Daugiau informacijos apie eIDAS reglamentą galite rasti čia.

Portale galite tikrinti tiek pažangiuosius, tiek kvalifikuotus el. parašus bei el. spaudus. Pažangieji el. parašai ir el. spaudai patvirtinti kvalifikuotu sertifikatu yra laikomi svariu įrodymu teisme. Tuo tarpu kvalifikuoti el. parašai ir el. spaudai atitinka aukščiausius reikalavimus ir todėl turi neginčijamą teisinę galią.

Tikrindami dokumentus portale, galite pasirinkti ar norite patikrinti abiejų rūšių parašus bei spaudus - pažangiuosius ir kvalifikuotus, ar tik kvalifikuotus. Jeigu pasirenkate pirmąjį variantą, jis ne toks griežtas, nes pažangieji el. parašai yra atpažįstami kaip galiojantys. Antrasis variantas - griežtesnis, nes tik kvalifikuoti el. parašai būtų atpažįstami kaip galiojantys. „Dokobit“ portale galite tikrinti parašus, kurių sertifikatai buvo išduoti bet kurioje ES/EEE valstybėje.


Tikrinti el. parašus ir el. spaudus dokumente

1. Prisijunkite prie portalo ir spustelėkite tinklalapio viršuje esantį laukelį „Patikros“.

2. Spustelėkite ant laukelio „Nauja patikra“. Pastaba: jei dokumentą tikrinimui kelsite pirmą kartą, ekrane bus matoma informacija, jog patikrintų dokumentų kol kas nėra.

Jei anksčiau jau kėlėte dokumentų tikrinimui, ekrane matysite anksčiau atliktų patikrų sąrašą.

3. Įkelkite pasirašytą dokumentą tikrinimui. Galėsite dokumentą patikrai įkelti dvejais būdais: užvilkti ir paleisti dokumentą virš tam skirtos pilkos zonos arba spustelėti šiek tiek žemiau esančią nuorodą „Įkelti“ ir pasirinkti dokumentą, esantį savo kompiuteryje. Pastaba: vienu metu galėsite įkelti ir patikrinti vieną dokumentą. Jei turite keletą dokumentų, kuriuos norite patikrinti, šiuos reikėtų įkelti ir patikrinti po vieną.

4. Pasirinkite galiojimo patvirtinimo politiką. Galiojimo patvirtinimo politika leidžia pasirinkti, kokius el. parašus ir el. spaudus pasirašytuose dokumentuose laikyti galiojančiais, t. y., tik kvalifikuotus el. parašus ir el. spaudus ar taip pat ir pažangiuosius.

5. Pasirinkite atsakomybės pakopą. Atsakomybės pakopos apibrėžia „Dokobit“, kaip kvalifikuoto el. parašų ir el. spaudų galiojimo patvirtinimo teikėjo, prisiimamos finansinės atsakomybės dydį. Pastaba: norint pasirinkti padidintą atsakomybę, visų pirma, reikėtų aktyvuoti padidintos atsakomybės galimybę. Šią atsakomybės pakopą gali aktyvuoti tik pagrindinis paskyros administratorius. Po aktyvavimo, pagrindinis paskyros administratorius bei įmonės naudotojai, kuriems buvo suteiktos administratoriaus teisės, taip pat galės nustatyti numatytąjį galiojimo patvirtinimo ataskaitos atsakomybės lygį visiems įmonės naudotojams. Daugiau informacijos galite rasti čia: Numatytieji įmonės nustatymai.

Pastaba: jei padidintos atsakomybės pakopa nebus aktyvuota, tuomet naudotojai galės pasirinkti tik standartinės atsakomybės pakopą. 

6. Spustelėkite laukelį „Tikrinti“.

7. Palaukite kol bus sugeneruota galiojimo patvirtinimo ataskaita.

8. Galiojimo patvirtinimo ataskaita atsivers automatiškai ir galėsite šią peržiūrėti. Ją, esant poreikiui, iš karto galėsite parsisiųsti į savo kompiuterį.

9. Galiojimo patvirtinimo ataskaitą taip pat galėsite rasti atliktų patikrų sąraše.

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite