Kaip patikrinti pasirašytą dokumentą?

„Dokobit“ portale galite lengvai patikrinti el. parašus jau pasirašytuose dokumentuose (pavyzdžiui, pasirašytus kitoje platformoje ar gautus el. paštu). Parašų tikrinimas „Dokobit“ portale atitinka eIDAS Reglamento nuostatas (Reglamentas (ES) Nr. 910/2014). Daugiau informacijos apie eIDAS reglamentą galite rasti čia.

Portale galite tikrinti tiek pažangiuosius el. parašus, tiek kvalifikuotus.

Pažangusis el. parašas - el. parašas patvirtintas kvalifikuotu sertifikatu. Šis parašas turi teisinę galią ir yra tinkamas naudoti kaip įrodymas teisme.

Kvalifikuotas el. parašas -  teisinė galia yra lygiavertė ranka rašytam parašui.

Tikrindami dokumentus portale, galite pasirinkti ar norite patikrinti abiejų rūšių parašus bei spaudus - pažangiuosius ir kvalifikuotus, ar tik kvalifikuotus. Jeigu pasirenkate pirmąjį variantą, jis ne toks griežtas, nes pažangieji el. parašai yra atpažįstami kaip galiojantys. Antrasis variantas - griežtesnis, nes tik kvalifikuoti el. parašai būtų atpažįstami kaip galiojantys. „Dokobit“ portale galite tikrinti parašus, kurių sertifikatai buvo išduoti bet kurioje ES/EEE valstybėje.


Patikrinti dokumentą

1. Prisijunkite prie portalo ir spustelėkite tinklalapio viršuje esančią nuorodą „Tikrinti dokumentą“.

2. Pasirinkite patikros strategiją - ar tikrinsite visus el. parašus ir spaudus ar tik kvalifikuotus.

3. Yra keletas būdų, kaip galite įkelti dokumentą patikrai: užvilkite ir paleiskite dokumentą virš tam skirtos pilkos zonos arba spustelėkite šiek tiek žemiau esančią nuorodą „Įkelti“ ir pasirinkite dokumentą, esantį savo kompiuteryje.

4. Po dokumento įkėlimo, iš karto pamatysite dokumento tikrinimo informaciją:

  • Dokumento savybės - pateikiama pagrindinė ir bendrinė dokumento informacija, ar parašai galiojantys, dokumento pavadinimas ir formatas.
  • Dokumento turinys - pateikia dokumento turinio informaciją. Jeigu tai PDF dokumentas, paspaudę ant dokumento pavadinimo galite jį peržiūrėti.
  • Dokumentą pasirašę asmenys - pateikiama informacija apie asmenis, kurie pasirašė dokumentą. Paspaudę pilką rodyklę šalia vardo galėsite peržiūrėti asmens parašo sertifikato informaciją.
  • Tinklalapio apačioje spustelėkite ant laukelio „Pasirašyti dokumentą“, jeigu norite patys pasirašyti įkeltą dokumentą.

5. Taip pat galite parsisiųsti ir patikrinto dokumento nuorašą spustelėję mygtuką „Dokumento nuorašas“, esantį tinklalapio viršuje. Dokumento nuorašas jums atsivers atskirame lange, kuriame galėsite jį parsisiųsti ar atsispausdinti.

Vis dar reikia pagalbos? Susisiekite Susisiekite